Matýsek - R.I.P. :-(

13.11.2013 14:22 |  Domova se nedočkali - R.I.P. |  6.09.2013 |  1303x

+ Zvětšit

Pohlaví

Kocour

Věk

12 týdnů

Plemeno

Kočka evropská

Město, ve kterém se zvíře nachází

Nová Paka
Matýsek je kocourek zachráněný od romské rodiny, která ho týrala a následkem zřejmě kopnutí do hlavičky má získanou epilepsii, která mu ale nijak nebrání v tom, aby si užíval života a okouzloval svou krásou a osobností všechny kolem sebe.
Všechny kočky jsou úžasné a milujeme je, každá je jiná, každá je osobnost. Matýsek je naprosto ideální prototyp kocourka. Možná něco zdědil po britské kočce, bude mít hezkou kulatou hlavičku, kratší nožky, zavalitější tělíčko a velice originální zbarvení ( v určité pozici, když si lehne, jakoby měl na jednom boku vytvarované srdíčko). Nejen, že je naprosto nádherný vzhledem, ale má i fantastickou povahu. Přesto, že byl týraný, je to mazlivý, hravý kocourek se zvědavýma vykulenýma očičkama a věčně napnutým ocáskem, připraveným ke skoku za míčkem či jinou hračkou. Je to vděčný, milý, tichý společník, čistotný, bezproblémový, přizpůsobivý. Každý den ráno a večer sní v oblíbeném taveném sýru malý kousek prášku, který musí brát na epilepsii. Od té doby, co je mu prášek dáván, neměl žádný záchvat. Je možné, že postupem času a dospíváním, epilepsie sama zmizí, protože se objevila následkem úrazu. Je ale opravdu nutné, aby prášek dostával 2 x denně a proto Matýskovi hledáme zodpovědného člověka či rodinu, která se o něj bude svědomitě starat a pečovat o jeho zdraví a chodit s ním občas k veterináři na kontrolu zdravotního stavu.  
Matýsek byl odebrán problémové romské rodině, jejichž děti ho měly jako živou hračku a také se k němu tak chovaly. Překrásný kocourek, s jemnou, citlivou dušičkou a andělským pohledem byl týrán (při příjmu měl opálené fousky) a zřejmě asi kopán do hlavičky, proto začal trpět epileptickými záchvaty. Tyto stavy ale ustaly ihned po nasazení léčby. Na jeho váhu se dává ráno a večer jedna osminka prášku, dávky se postupem času s přibýváním váhy budou muset trošku zvýšit, ale pořád to není zas tak složité se mu pár minutek denně věnovat. Prášek sní spolu s krmením. Samozřejmě, že se ho musí ujmout člověk, který bude mít trpělivost a chut o Matýska pečovat, aby nadále dobře prospíval a byl spokojený celý život. Vyroste z něj kocour, který se jen tak nevidí. Jeho krása je ve skutečnosti opravdu podmanivá. Je to poklad objevený v děsivém prostředí a zachráněný z nicoty. Proto pečlivě rozmýšlejte a kontaktujte mě pouze v případě, že budete moci Matýskovi nabídnout krásný život - nejlépe v bytě, ale pokud bude mít zabezpečený výběh, může žít i v domku se zahradou. V dočasné péči je spolu s roční kočičkou a moc si rozumí, takže by mohl mít i podobně starého kočičího kamaráda či kamarádku. Přejeme si umístění bez přítomnosti malých dětí. Podmínky osvojení: sepsání adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku 400,- Kč - kocourek bude očkovaný a několikrát odčervený.

Kontakt

Petra Doubková, tel. 602 371 212
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výši adopčního poplatku, stejně jako podmínky osvojení, stanovuje INDIVIDUÁLNĚ zařízení / organizace, se kterou uzavíráte Adopční smlouvu. Obvykle se skládá z plné či částečné úhrady:

 nákladů vynaložených na veterinární ošetření (vakcinace, kastrace, speciální léčba apod.)

 ceny čipu, popř. mezinárodního pet-pasu

  adopčního poplatku vypláceného konkrétním zařízením (týká se zprostředkovaných adopcí)

 v případě převozu zvířete nákladů na PHM

  příspěvku, který touto formou věnujete příslušnému zařízení / organizaci na záchranu, ošetření a převoz dalších opuštěných zvířat

Podmínkou osvojení prostřednictvím H4P je podpis adopční smlouvy

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací